Dowiedz się ile kosztuje pwrót do zdrowia

Skąd się biorą podatki?

Wiele osób zastanawia się, co to znaczy ten skrót oraz skąd się wziął. Formularze podatkowe muszą być bowiem przez każdego składane każdego roku, a ich określenie to pit. Wprowadzone zostały na początku polskiej transformacji ustrojowej i od tamtej pory każdy przedsiębiorca pracujący na własny rachunek oraz osoba fizyczna musi składać pit w urzędzie skarbowym.


Poślizg w czasie i sytuacja w…

Poślizg w czasie i sytuacja w której pit nie zostanie złożony do końca miesiąca kwietnia może spowodować nałożenie kar finansowych. Lepiej więc starać się o to, aby rozliczenie podatku było wykonane w terminie i aby nie mieć żadnych zaległości w stosunku do urzędu skarbowego. Sam zaś skrót pit znaczy tyle, co z angielskiego podatek od dochodów osobistych. W Polsce nazywa się to trochę inaczej i istnieje ustawa, która pit określa jako podatek od osób fizycznych.

Obejmuje zaś on wszystkie dochody osobiste osiągnięte zarówno z racji umowy o prace i innych form zatrudnień na umowy cywilne i prawne, w danym roku kalendarzowym. Ponadto wypełniając pit należy pamiętać o wpisaniu wszystkich innych dochodów, osiągniętych w jakikolwiek sposób, także w inny sposób, niż za pomocą umów o pracę i innych podobnych.

Jak to bowiem mówią niektórzy, urząd skarbowy nierychliwy, ale sprawiedliwy, nie należy mieć więc raczej nadziei, że coś większego uda się ukryć, nie wpisując tego w pit. Najłatwiej mają natomiast ci, którzy pracują tylko i wyłącznie na umowę o pracę. Oni dostają pit 11 z zakładu pracy i praktycznie to, co muszą zrobić, to przepisać dane do swojego formularza.

Wpisy wg daty

Lipiec 2014
P W Ś C P S N
« maj    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>